Profesyonel / Amatör foto modelim projelerinizde nasıl yer alırım?
E-mail veya Facebook aracılığı ile bana ulaşabilirsiniz. Kısaca sizi anlatan bilgi ve önceki çalışmalarınızdan örnekler göndermeniz yeterli. Bir boy fotoğrafı ve gülümseyişinizi görebileceğim portre fotoğrafı gibi. Amatör model iseniz fikir sahibi olabileceğim herhangi bir iki fotoğraf yollayabilirsiniz.
Profesyonel fotomodelim yeni bir portfolyoya ihtiyacım var bana maliyeti ne olur?
Çekilen fotoğraflarınızın uluslararası stok ajanslarında ticari satış haklarını vermeniz karşılığında size indirim uygulanacaktır.
Model anlaşması nedir?
Uluslararası stok fotoğraf ajansları için, gerekse profesyonel katalog çekimleri için imzalatılması gereken çok standart olan bir formdur. Aslında fotoğrafları çekenin ve modelin bilgilerini içerir ve modelin fotoğraflarını çekmesi için fotoğrafçıya izin verdiğini, ve fotoğrafçının bu fotoğrafları sergileme ve satma hakkını belirten bir formdur. Çekilen fotoğrafların küçük düşürücü şekillerde kullanılmasını engelleyici bir çok madde stok fotoğraf ajanslarının anlaşmalarına eklenmiştir.
 Model sözleşmesini türkçe ve ingilizce olarak aşağıda görebilir inceleyebilirsiniz.
Fotomodellik için kaç yaşında olmam gerekir?
Bir yaş sınırı yok 7 den 77 ye stok model olabilirsiniz. 18 yaş altındaki fotomodeller için aile izni mutlaka gereklidir. Nü fotomodeller mutlaka reşit statüde bulunmalıdır. Reşit statüde olmayan nü fotomodel adaylarının ailelerinin izni dahi bulunsa poz vermeleri prensip olarak kesinlikle söz konusu değildir.
Modellerde aradığınız fiziki özellikler nelerdir ?
Herhangi bir fiziki şartım yok. İhtiyaçlarım doğrultusunda her türlü fiziki görünüme sahip insanlar ile çalışabilirim.
Hangi tür konseptte fotoğraflar çekeceğiz?
Stok fotoğrafa uygun iş konsepti ve portre ağırlıklı olacaktır. Modellerimle birlikte düşündüğümüz spontane fikirlerimizi de uygulamayı severim.
Fotoğraflarım nerelerde kullanılacak?
Stok fotoğraf siteleri genellikle yazılı basın dergi ve gazeteler tarafından kullanılmaktadır. Dokümanlar bölümünde kullanılan işlerimi görebilirsiniz. ‘Published Works’ bölümünden medya, gazete, kitap kapağı ve online yayınlanmış işleri görebilirsiniz.
Not: Yolladığınız fotoğraflar kişisel güvencem altındadır, 3. şahıslarla paylaşılmaz.
This is an informational section for inspiring models and stock photo models to collaborate with the photographer. In this page you will find all the information and answers you need for a potential photo shoot. Stock Photo Model for lifestyle. If you are a model who want models to improve your book, we can discuss about ideas and a potential shoot. For other photogenic models and group models who want to have a discounted  photo shoot, you can send me a few samples and we will find out if we can get you involved in a certain type of photography. Models must sign a model release form in order prior to the photo shoot.
What is stock Photography?

Stock photos are existing photographs that are available for public or commercial use. Stock photos can be used in marketing, advertising or design. Models of all looks and background are needed to cover different aspect of lifestyle. No experience required, but previous modeling is a plus. I shoot professional models, amateur models, women, men, children, babies, couples etc.
What types of photos an i going to shoot? It depends on the model how the model fits best into a certain lifestyle subject. Subject matters are business, casual and various lifestyle aspects. The model can come up with their own ideas. Photo Studio
: The photos are taken in my home studio in Istanbul. If you need to meet me prior to the shoot, I will be happy to discuss the ideas etc. The underage models, they are welcome to bring their parents along. Before Shooting: 
Models need their hair done before attending to shooting. I kindly request them to bring their makeup materials and also clothes & accessories that they think suits them well.